معرفی برنامه

 

 

معرفی برنامه

 

 

«دل‌آرام» چیست؟

«دل‌آرام»، یک برنامه آنلاین برای درمان اضطراب اجتماعی در نوجوانان است. این برنامه مبتنی بر
شواهد پژوهشی است و والدین می‌توانند اطمینان کامل داشته باشند که فرزندانشان در یک برنامه درمانی علمی و باکیفیت شرکت خواهند کرد. «دل‌آرام» پایه‌گذار سبک نوینی از درمان برای اولین بار در ایران خواهد بود  که بر مبنای جدیدترین روش‌های علمی روز دنیا با رویکرد شناختی - رفتاری طراحی شده. رویکرد شناختی-رفتاری از موثرترین درمان‌های روانشناختی برای درمان اضطراب در کودکان و نوجوانان به شمار می‌رود. 
شما می‌توانید در هر زمان و مکانی که خودتان انتخاب می‌کنید، با استفاده از یک کامپیوتر یا گوشی همراه وارد سایت برنامه شوید و جلسات آن را گام به گام تکمیل کنید. در طول این برنامه درمانی شما توسط یک درمانگر پشتیبانی می‌شوید. درمانگر ما هر هفته تکالیف شما را می‌بیند و به سوالات شما پاسخ می‌دهد. نوجوان و یکی از والدین هر هفته یک جلسه درمانی و مجموعا ۱۰ جلسه را تکمیل می‌کنند.
این برنامه به نوجوانان کمک می‌کند شیوه‌های جدیدی برای کنترل و مدیریت اضطراب و ترس خود در محیط‌های اجتماعی فرا گیرند. «دل‌آرام» فقط مختص نوجوانان نیست، والدین نیز نقش مهمی در کمک به فرزندان برای غلبه بر اضطراب دارند. بنابراین  والدین هم جلسات آموزشی همراه با نوجوانان در این برنامه خواهند داشت.

 


 «دل‌آرام» چه محتوایی دارد؟

«دل‌آرام» شامل ۱۰ جلسه درمانی برای نوجوان و ۱۰ جلسه مجزا برای والدین است که به صورت هفته‌ای یک جلسه تکمیل می‌شود. مجموع این برنامه ۱۰ هفته به طول می‌انجامد. هر جلسه به شکلی جذاب و تعاملی ارائه می‌شود. مطالب و مهارتهایی از طریق انیمیشن، متن و تصویر آموزش داده می‌شود که برای مشارکت بالای نوجوانان به شیوه‌های متنوعی طراحی شده‌اند. نوجوانان در این برنامه یاد می‌گیرند چگونه اضطراب اجتماعی خود را تشخیص دهند، مهارت‌های آرام‌سازی را به‌کار گیرند، چگونه افکار منفی خود را به چالش بکشند و چگونه مهارت‌های حل مساله و مهارت‌های اجتماعی کسب کنند.